III miejsce naszych Oldboys w Toruniu PDF Drukuj Email
Oldobys KSP - KS Pogoń Oldboys Ruda Śląska
Wpisany przez zibi
czwartek, 27 czerwca 2013 20:48

W dniach 07÷09 czerwca 2013r. w Toruniu koszykarskie oldboye z Rudy Śląskiej bardziej znani z RALK jako "Kociki Stalbet" reprezentowali nasze miasto w VII Mistrzostwa Polski Oldboyów w koszykówce zawodników powyżej 40 lat. W mistrzostwach miało uczestniczyć 8 drużyn jednak w ostatniej chwili wycofali się zawodnicy z Zielonej Góry, Łodzi, Szczecina i Chełmna, ale na placu boju pozostała najlepsza trójka z poprzedniego roku oraz drużyna Kartel Toruń. W związku z zaistniałą sytuacją zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

W pierwszym meczu rywalami rudzkiej drużyny byli poznaniacy. Mecz tradycyjnie miał bardzo emocjonujący przebieg, na początku spotkania drużyna z Poznania uzyskała kilkupunktową przewagę, a pod koniec pierwszej połowy rudzianie odrobili przewagę i na tablicy widniał remis 19-19. Po przerwie wynik meczu oscylował wokół remisu, raz Poznań, to znowu Ruda prowadziła maksymalnie 4 punktami, by na 17 sekund do końca Ci pierwsi uzyskali dwupunktową przewagę. Ostatnia akcja należała do rudzian, niestety po rzucie piłka zatańczyła na obręczy i wypadła z kosza, szybki faul taktyczny też nie pomógł i tym sposobem mecz zakończył się wynikiem 40-37 dla poznaniaków. W drugim meczu z obrońcą tytułu zespołem Consus Toruń, rudzianie od początku narzucili swój styl gry i uzyskali kilkupunktową przewagę do przerwy, by w dalszej części meczu ją powiększyć i ostatecznie wygrać 47-29.

W ostatnim dniu zawodów na drodze rudzkiej drużyny stanął niepokonany w tym turnieju zespół Kartel Toruń. Mecz na początku był wyrównany jednak z upływem czasu torunianie wypracowali sobie około 5-cio punktową przewagę, rudzianie ich dochodzili na remis i znowu Toruń prowadził kilkoma punktami i takim sposobem mecz zakończył się zwycięstwem 43-38 i zdobyciem mistrzostwa przez drużynę Kartel Toruń. Pozostałe miejsca na podium jak w roku poprzednim się nie zmieniły II miejsce Poznań, a III miejsce Ruda Śląska.

Oprócz zdobytego brązowego medalu należy uznać za sukces wybranie z drużyny Rudy Śl.

do najlepszej piątki mistrzostw dwóch zawodników Mariana Piąteka i Ksawerego Fojcika, MVP turnieju został Janusz Zielke (Kartel Toruń).

Drużyna rudzka wystąpiła w składzie: Ryszard Stankiewicz, Piotr Sgodzaj, Marek Kaczmarek, Joachim Wolnik, Andrzej Krupski, Marian Piątek, Ksawery Fojcik, Marek Komandzik, Eugeniusz Loska, Roman Polczyk, trener Henryk Kuczera i kierownik drużyny Kamil Goraus.

Poprawiony: środa, 08 października 2014 10:55