Polonia Bytom - Pogoń Ruda Śląska

Sobotnie spotkanie (prawie) na szczycie zgodnie z oczekiwaniami nie zawiodło publiczności licznie zgromadzonej w bytomskiej hali "Na Skarpie". W mecz nieco lepiej weszli faworyzowani zawodnicy Polonii, lecz grający z dużym poświęceniem Rudzianie nie pozwalali odskoczyć rywalom na więcej niż kilka punktów. Po nieco bojaźliwym początku Pogoń coraz lepiej radziła sobie pod atakowanym koszem. Praktycznie przez cały mecz obie drużyny grały zrywami, lecz żadnej z nich nie udało się wypracować większej przewagi. Do przerwy wynik brzmiał 33:31, co zwiastowało emocje w drugiej części meczu.Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Sporo walki w obronie, seryjnie trafiane rzuty, jak i dłuższe framgmenty bez punktów z obu stron. Nieznaczna przewaga gospodarzy utrzymywała się do samej końcówki meczu, w której Pogoń zmuszona była uciekać się do przewinień taktycznych, wysyłając gospodarzy na linię rzutów wolnych, gdzie radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Z nerwowej końcówki lepiej wyszli jednak bardziej doświadczeni Bytomianie, trafiając jeszcze spod kosza praktycznie równo z końcową syreną. Mecz, mimo dość słabej skuteczności obu ekip z pewnością mógł się podobać, a nam dał poczucie, że bardzo mocna personalnie Polonia jest do pokonania i z pewnością nie będzie jej łatwo o zwycięstwo w rewanżu na Hali MOSiRu w Rudzie Śląskiej.

Polonia Bytom - Pogoń Ruda Śląska 62:58 (23:20, 10:11, 11:10, 18:17).

Punkty dla Pogoni (wg oficjalnego protokołu meczowego): Wilkin 12, Mol 11, Morawiec 11, Stankala 10, Jeleń 7, Kuczera 4, Tomecki 3

Byłem na meczu i wiem że sędziowie stolikowi mieli problem z ogarnięciem prowadzenia tego spotkania dlatego też punkty poszczególnych zawodników mogą być  troszkę przekłamane no ale to co w protokole to najważniejsze.

dla Poloni najwięcej Bacik 17, Strzelecki 15, Ecka 13, Zadęcki 12

 

FOTO - KURIAN

 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn