Pewne zwycięstwo nad KŚ AZS Katowice

To był jeden z tych meczy, które trzeba wygrać jeśli się myśli o awansie. I tak się właśnie stało. We wtorek koszykarze Pogoni Ruda Śląska w meczu na szczycie III ligi pokonali drużynę AZS-u KŚ Katowice wynikiem 90:73.

Rudzianie wyciągnęli wnioski ze spotkania z katowiczanami w pierwszej rundzie, które przegrali różnicą 23 punktów. W pierwszej kwarcie gospodarze zaprezentowali się z dobrej strony. Byli skuteczni w ataku. Dobrze radzili sobie także w obronie uniemożliwiając gościom znalezienie dobrej pozycji do oddania rzutu. Po tej części gry na tablicy wyników widniał rezultat 32:16. Druga kwarta była w wykonaniu rudzian słabsza. Nie dali oni jednak ani na moment wydrzeć sobie prowadzenia z rąk. Na przerwę Pogoń schodziła z przewagą siedmiu punktów (46:39).

Trzecia kwarta także była odrobinę słabsza w wykonaniu rudzian. Zdołali jednak oni w jej trakcie minimalnie powiększyć swoje prowadzenie – do dziesięciu punktów. W ostatniej kwarcie prowadzenie Pogoni na zmianę malało i rosło. W końcówce jednak rudzianie zagrali trochę lepiej w obronie i to odbiło się na wyniku. Ostatecznie udało im się bowiem wygrać różnicą 17 punktów.

Double-double uzyskał w tym meczu Tomasz Stankala (24 pkt, 12 zbiórek).

– W drugiej kwarcie zdarzył się nam przestój, który katowiczanie wykorzystali i trochę odrobili straty. Szkoda, że tak się stało bo mogliśmy wygrać wyżej. Ale generalnie jestem bardzo zadowolony z całego zespołu. Wszyscy, którzy byli na parkiecie mocno się zaangażowali i to dało nam dzisiaj zwycięstwo – mówił po spotkaniu Marcin Cyran, trener rudzian.

źródło: wiadomościrudzkie

POGOŃ Ruda Śląska - KŚ AZS Katowice  90 : 73

kwarty: 32-16, 14-23, 20-17, 24-17

Pogoń: Morawiec 25 (3x3), Stankala  24, Jeleń 15 (4x3), Tomecki 11 (1x3), Wiklin 10, Kuczera 3, Mol 2 , Zgodzaj , Bobrowski 0, Łapot -, Goczok -, Modrzyński -