Paulina Kamińska w 5 ALL- STARS OOM Maklopolskie 2017 PDF Drukuj Email
Młodzież - Mlodzież sezon 2016/2017
Wpisany przez zibi
niedziela, 05 marca 2017 20:05

W Bochni zakończyły się Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Koszykówka Żeńska U14 rocznik 2003 Małopolska 2016. Dzięki znakomitej grze Pauliny Kamińskiej w rozgrywkach grupowych  Kadra Województwa Ślaskiego dostała się do półfinałów. Kolejne zespoły były już za mocne dla naszej Kadry. Ostatecznie Reprezentacja Śląska (Silesia) zajęła czwarte miejsce. Wychowanka Pogoni Ruda Śląska rozgrywająca Kadr Śląsk Paulina Kamińska znalazła się w 5 ALL-STARS oraz zdobyła tytuł  królowej strzelczyń.

Paulina wygrała klasyfikacje finałową , a także klasyfikacje generalną zdobywając łącznie 156 punktów w 9 meczach. Należy także nadmienić że to było druga  Olimpiada Pauliny Kamińskiej. W ubiegłym roku Paulina Kamińska (rok młodsza) zdobyła 44 punkty w ośmiu meczach  (VIII miejsce Kadry) W historii kadr Wojewódzkich (10-lat) nikomu z Pogoni nie udało zdobyć MVP czy dostać się do  5ALL-STARS. Paulina jest pierwsza zawodniczką Pogoni w Kadrach wojewódzkich. Z chłopców w finałach OOM uczestniczyli: Tomasz Pustelnik (złoty medal), Jakub Nowak, Patryk Kozłowski (IV miejsce) i Tomasz Krzymiński (VI miejsce)