KS Pogoń Ruda Śląska
Kadeci jadą na dwudniowy turniej do Tarnowa PDF Drukuj Email

Komunikat organizacyjny VIII Memoriału M. Smętka w koszykówce chłopców

ur. w 2001 r. i młodszych

Organizator turnieju – MUKS „1811” Tarnów  
Termin : 24 - 25.09.2016 r.  
1. Miejsce zawodów: 33-101 Tarnów ul. Traugutta 5a - Hala Miejski Dom Sportu

Więcej…
 
II Liga sezon 2016/2017 PDF Drukuj Email

W nadchodzący weekend ruszają pierwsze rozgrywki II Ligi.

Na inaugurację mieliśmy zagrać  na wyjeździe z Albą. Niestety drużyna z sąsiedniego Chorzowa wycofała sie z rozgrywek. W tym wypadku nasza drużyna w pierwszej kolejce będzie pauzować

Z zespołu ubyli: Krzysztof Morawiec (zakończenie kartiery0  i Adam Wiklin (Tarnowskie Góry III liga) Sebastian Pustelnik (wyjazd do Anglii)

przybył Mateusz Rospondek (poprzedni sezon Pogon U20)

 

Więcej…
 
Aleksander Wojtachnio kategoria 97 kg V-ce Mistrz Polski PDF Drukuj Email
Zapasy - Zapasy

W dniach 8-10.09.2016 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w Zgierzu. Najlepiej z ekipy Nowegobytomia spisał się Aleksander Wojtachnio kategoria 97 kg, zdobywając V-ce Mistrzostwo Polski. Reszta zawodników obok  podium: Szalowski Patryk      V m. , Strzałka Robert V m. , Chrząszcz Filip VII m. Gratulujemy zawodnikom i trenerom .

 

 

Mistrzostwa Polski w zapasach - wyniki: Kobiety: 48 kg: 1. Anna łukasiak (KS AZS-AWF Warszawa), 2. Weronika Sikora (WZS Grunwald), 3. Dominika Szynkowska (WLKS) i Anna Król (MKS Cement-Gryf). 53 kg: 1. Roksana Zasina (ZTA), 2. Paula Kozłow (MKZ), 3. Agata Walwrzak (MKZ) i Julita Omilusik (Stowarzyszenie Sportowe ARES, Wałbrzych) 55 kg: 1. Katarzyna Krawczyk (MKS CEMENT-GRYF), 2. Ilona Sobczyńska (MKS CEMENT-GRYF), 3. Daria Szymeczko (ZKS Slavia) i Alicja Czyżowicz (LKS Orzeł) 58 kg: 1. Karolina Krwaczyk (MKS CEMENT-GRYF), 2. Katarzyna Michalak (KS AZS-AWF Warszawa), 3. Karolina Wieczerza (MKS CEMENT-GRYF) i Dominika Kulwicka (ZKS SLAVIA) 60 kg: 1. Katrzyna Mądrowska (LKS FENIKS PESTA), 2. Kamila Pyżewska (MILSK WISŁA), 3. Agnieszka Król (MKZ UNIA) i Natalia Kubaty (ZKS SLAVIA) 63 kg: 1. Agata Tatar (LKS DĄB Brzeźnica), 2. Magdalena Finowska (CSiR), 3. Oktawia Skraińska (ZTS SOKÓŁ) i Aleksandra Ciunek (LKS ORZEŁ) 69 kg: 1. Monika Michalik (WZS-GRUNWALD), 2. Natalia Strzałka (ZKS SALVIA), 3. Weronika Maleszka (MKS CEMENT-GRYF) i Alicja Kubaty (ZKS SLAVIA) 75 kg: 1. Agnieszka Wieszczek-Kordus (WZS-GRUNWALD), 2. Patrycja Sperka (MKZ UNIA), 3. Patrycja Howis (KS AZS AWF Warszawa). Mężczyźni; Styl wolny: 57 kg: 1. Adrian Hajduk (ZKS Slavia), 2. Dawid Romanowicz (ZTA), 3. Adam Górczyński (ULKS Gryf). 61 kg: 1. Grzegorz Łabus (ZKS Slavia), 2. Robert Dobrodziej (KS Budowlani Łódź), 3. Mateusz Antoniak (LMKS) 65 kg: 1. Krzysztof Bieńskowski (AKS), 2. Mateusz Nejman (ZTA), 3. Wijtor Szmulaj (LKS Mazowosze) i Eryk Maj (WKS Śląsk) 70 kg: 1. Mateusz Pisarski (LKMS), 2. Przemysław Swatek (LKMS), 3. Rafał Statkiewicz (WZS Grunwald) i Mariusz Sajdak (LKS Orzeł) 74 kg: 1. Andrzej Sokalski (ZKS Slavia), 2. Marcin Majka (ZTA), 3. Emil Bednarczyk (LKMS) i Łukasz Górzyński (KS Gwiazda) 86 kg: 1. Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica), 2. Patryk Dublinowski (AKS), 3. Dawid Pepłowski (ZTA) i Krzysztof Sadowik (WKS Śląsk) 97 kg: 1. Zbigniew Baranowski (AKS), 2. Aleksander Wojtachnio (KS Pogoń), 3. Maciej Balawender (WZS Grunwald) i Kamil Wojciechowski (ZKS Slavia) 125 kg: 1. Kamil Skaskiewicz (AKS), 2. Rafał Cyran (KS Budowlani Łódź), 3. Tomasz Dobiński i Krzysztof Swoboda (obaj ZTA). Styl klasyczny: 59 kg: 1. Michał Tracz (WKS Śląsk), 2. Dawid Ersetic (MKZ Unia), 3. Radosław Bierzanowski (MKS Cement-Gryf) i Grzegorz Rutkowski (RCSZ Olimpijczyk) 66 kg: 1. Dawid Kareciński (WKS Śląsk), 2. Mateusz Bernatek (AKS), 3. Michał Kośla (RCSZ Olimpijczyk) i Mateusz Nowak (RCSZ Olimpijczyk) 71 kg: 1. Edgar Melkumov (AKS), 2/ Konrad Kośla (RCSZ Olimpijczyk), 3. Przemysław Kraczkowski (WKS Śląsk) i Mateusz Wanke (MKZ Unia) 75 kg: 1. Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk), 2. Dawid Klimek (WKS Wrocław) 3. Maksym Zakharchuk (KS AZS-AWF Warszawa) i Iwan Nylypiuk (KS AZS-AWF Warszawa) 80 kg: 1. Edgar Babayan (KS Sobieski), 2. Piotr Główka (MKS Cement-Gryf), 3. Piotr Duk (UKS Olimpijczyk) i Łukasz Fafiński (RCSZ Olimpijczyk) 85 kgL 1. Tadeusz Michalik (KS Sobieski), 2. Patryk Boniecki (SSA Legia1926), 3. Wojciech Wanke (ZKS) i Mateuz Treder (RCSZ Olimpijczyk) 98 kg: 1. Radosław Grzybicki (AKS), 2. Aleksander Korczak (RCSZ Olimpijczyk), 3. Erwin Imbierski (WKS Śląsk) i Marcin Olejniczak (KS Sobieski) 130 kg: 1. Łukaz Banak (WKS Śląsk), 2. Mateusz Kareciński (RCSZ Olimpijczyk), 3. Rafał Płowiec (RCSZ Olimpijczyk) i Andrzej Deberny (AKS).

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/sport/a/mistrzostwa-polski-w-zapasach-2016-wyniki-slask-wroclaw-z-zapasem-medali,10618940/
 
Srebro i brąz naszych zapaśników w MP Mlodziezowców PDF Drukuj Email
Zapasy - Zapasy

W dniach 27-28.05.2016 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w zapasach styl klasyczny.W zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy Rudzkiej Pogoni którzy wywalczyli dwa medale.

Więcej…
 
IV Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej 27-29.V.2016 PDF Drukuj Email
Młodzież - Młodzież sezon 2015/16

 IV Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej wywalczyli chłopcy z UKS MOSM Bytom
Pogoń Ruda Śląska miejsce V wyróżnienie w drużynie dla Roberta Krząkały

Emilian Biekierz wygrywa Skills Challenge Konkurs  ,,trojek im. Romana Dancha wygrywa Kamil Kubiak

 

Więcej…
 
Puchar Śląska Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu klasycznym Mysłowice 2016 PDF Drukuj Email
Zapasy - Zapasy

W dniu 14.05.2016 w Mysłowicach odbył się turniej Puchar Śląska Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.W zawodach wystąpili klasycy z Pogoni Ruda Śląska oraz wszystkie kluby stylu klasycznego z Województwa Śląskiego.

 

 

 

Więcej…
 
IV miejsce Międzychódzie 22-24.IV.2016 PDF Drukuj Email
Młodzież - Młodzież sezon 2015/16

 V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW
O PUCHAR KRAINY STU JEZIOR - MIĘDZYCHÓD 2016


Piąta edycja Turnieju o Puchar Krainy Stu Jezior przeszła do historii. Trzy dni święta młodzieżowej koszykówki,  trzy dni sportowych emocji, trzy dni zawierania nowych znajomości minęło niesamowicie szybko. Nasz klub zajął  IV miejsce tuż za podium

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 57
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy
na rok 2016
145.000 Młodzież
44.400 Seniorzy

Hymn

.

ZAPRASZAMY NA TRENINGI

I Turniej 2013

II Turniej 2014

III Turniej 2015

IV Turniej 2016

27-29.V Chłopcy

3-5.VI Dziewczyny