Pogoń na Medal PDF Drukuj Email
Zapasy - Zapasy
Wpisany przez zibi   
środa, 20 marca 2013 23:31

Walka o prestiż i obycie w turniejowych realiach towarzyszyła zapaśniczym Mistrzostwom Śląska młodzików i juniorów w stylu klasycznym. Impreza odbyła się w sobotę na hali MOSiR-u w Nowym Bytomiu.

Zmagania zainaugurowali młodzicy. W tej kategorii wiekowej w wadze 73 kg srebrny medal zdobył zawodnik gospodarzy turnieju Kamil Zakrzewski. Ciekawa sytuacja miała miejsce w kategorii 35 kg, gdzie w walce o złoto spotkali się dwaj młodzi zapaśnicy Pogoni - Michał Karecinśki i Mateusz Skiba. Z tego starcia zwycięsko wyszedł ten pierwszy.

 

Przed walkami juniorów porozmawialiśmy z Markiem Nogą, zapaśnikiem występującym w kategorii do 84 kg.

– Jestem dobrej myśli i uważam, że uda mi się zdobyć pierwsze miejsce. Niedawno mieliśmy Puchar Polski, wiec jestem w dobrym toku treningowym – zapowiadał zawodnik Pogoni i słowa dotrzymał. W kategorii wagowej do 84 kg był tego dnia bezkonkurencyjny.

Juniorzy stworzyli świetne widowisko prezentując wysoki poziom techniczny. W wadze do 74 kg brązowy medal dla gospodarzy zdobył Szymon Kasprzak. O złoto w kategorii do 96 kg walczył Filip Chrząszcz (Pogoń Ruda Śląska), który w starciu o wszystko zmierzył się z zawodnikiem Slavii Aleksandrem Wojtachnio. Walka ta wywołała najwięcej emocji na sobotnim turnieju. Wygrał ją zapaśnik Slavii, pozwalając jedynie Filipowi Chrząszczowi na zadowolenie się srebrem. Pogoń na tym turnieju zdobyła jeszcze jeden złoty medal. Sięgnął po niego Michał Kalinowski w kategorii wagowej do 120kg.

- Finałowa walka była bardzo ciężka, miałem wymagającego przeciwnika ze Slavii Arkadiusza Orłowskiego. Turniej był świetnie zorganizowany. A więc cały dzień dzisiaj jest na duży plus - mówił po zawodach zapaśnik Pogoni.

W zawodach wystartowało 84 zawodników należących do sześciu klubów z naszego województwa.

Udany występ zanotowali także zapaśnicy Slavii – Nasi zawodnicy przeważnie startują w stylu wolnym, ale też dzięki takiemu turniejowi mogą pokazać się w klasycznym stylu. W Juniorach mamy zawodników, którzy występują na arenach krajowych i są wysoko wyszkoleni. Uważam, że dobrze sobie na tym turnieju poradzili – mówił Władysław Dziura, trener zapaśników Slavii.

 

źródło wiadomości rudzkie

Poprawiony: środa, 26 lutego 2014 10:17
 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn