Tomek Pustelnik zwycięzcą Gortat Camp 2013!

11-letni Tomasz Pustelnik, na co dzień zawodnik Pogoni Ruda Śląska, zwyciężył w turnieju Marcin Gortat Camp 2013!
Spośród około 500 dzieci z całej Polski, które zgłosiły swój udział w turnieju Gortat Camp 2013, około 160 spotkało się podczas rywalizacji w piątek w Ergo Arenie w Sopocie. Podczas treningu wybrana została dwójka MVP Gortat Camp: dziewczynka oraz chłopiec - Tomek

Następnie odbył się mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie. W drużynie Marcina Gortata wystąpili muzycy, aktorzy, dziennikarze i sportowcy. Kapitanem drużyny Wojska Polskiego, składającej się z żołnierzy Sił Powietrznych, Sił Lądowych, Marynarki Wojennej, GROM-u oraz FORMOZY, był Jared Dudley!

W czasie przerwy odbył się Skills Challenge, w którym wzięli udział MVP wszystkich tegorocznych Campów - ośmioro dzieci, które zostałe wybrane w czterech miastach: Bielsko-Biała, Łódź, Warszawa, Sopot.

Zacięty pojedynek zręcznościowy zwyciężył Tomek, zdobywając tym samym bilet na wyjazd na mecz Marcina Gortata do USA wraz z opiekunem.

Jak się później okazało, Marcin Gortat zrobił niespodziankę i zaprosił na swój mecz całą finałową ósemkę dzieci.

 


Niesamowite przeżycie. Cieszę się, że udowodniłem sobie i wszystkim, że poprzez ciężką pracę i zaangażowanie na treningach można osiągnąć rzeczy, które wydają się być niemożliwe. Sukces ten motywuje mnie do dalszej ciężkiej pracy, która pozwoli mi spełniać kolejne z moich marzeń - powiedział po zwycięstwie Tomek.


 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn