Pierwsza wygrana seniorów na wyjeździe PDF Drukuj Email
Seniorzy - III Liga Seniorzy - sezon 2013/14
niedziela, 20 października 2013 18:00

W trzeciej serii gier koszykarze Pogoni gościli w Katowicach, gdzie zmierzyli się z drużyną rezerw drugoligowego Mickiewicza Katowice. Nasi zawodnicy spotkanie rozpoczęli ospale i bez energii, grając słabo w ataku i popełniając dziecinne błędy w obronie, skutkiem czego, dość niespodziewanie, gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili 22:18. Po dokonaniu kilku zmian obraz meczu nieco się poprawił na korzyść Pogoni dzięki lepszej grze zmienników. Ostatecznie jednak do gospodarze schodzili do szatni prowadząc 39:38.

Rudzianie obudzili się dopiero wraz z rozpoczęciem drugiej połowy. Przez kilka pierwszych minut trzeciej kwarty wypracowali sobie przewagę ponad dziesięciu puknktów, a ta część meczu skończyła się wynikiem 39:15.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem, a w grze znów mogliśmy zobaczyć wszystkich zawodników Pogoni.

Mickiewicz II Katowice - Pogoń Ruda Śląska 75 : 107

Kwarty: 22:18, 17:20, 15:39, 21:30

Punkty dla Pogoni: Wilkin 22, Stankala 22, Tomecki 17, Bobrowski 13, Jeleń 10, Morawiec 8, Mol 5, Modrzyński 3,