Brunon Frank oznaczony Złotą Gwiazdą PZZ PDF Drukuj Email
Zapasy - Zapasy
Wpisany przez zibi   
środa, 30 października 2013 00:26

26 października w Hali MOSiR-u w Nowym Bytomiu rozegrany został XXII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka.Tegoroczny edycja należała do wyjątkowych ponieważ, była okazją do podziękowania za 50 lat pracy trenerskiej niezwykle zasłużonemu trenerowi, który przyczynił się z pewnością do podniesienia poziomu rudzkich i polskich zapasów. Trenerem tym jest szkoleniowiec KS Pogoń Ruda śląska Bruno Frank.

Polski Związek Zapaśniczy odznaczył Brunona Franka Złotą Gwiazdą PZZ, były również gratulacje i podziękowania od władz Miasta Ruda Śląska przekazane przez Prezydent Grażynę Dziedzic oraz wyrazy szacunku składane przez działaczy, trenerów i zawodników śląskich klubów zapaśniczych.

 

W tegorocznej edycji turnieju uczestniczyło 102 zawodników z 18 klubów, w tym dwie ekipy zagraniczne z Czech i Słowacji. Do rywalizacji w obu zapaśniczych stylach stanęło wielu utytułowanych zawodników, medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uczestników Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Kadetów, co miało olbrzymi wpływ na bardzo wysoki poziom zmagań. W konfrontacji z czołówką krajową bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy rudzkich klubów, w klasyfikacji klubowej w stylu klasycznym KS Pogoń Ruda Śląska uplasowała się na drugim miejscu

BRUNON Frank - od 1949 r. związany z sekcją zapaśniczą KS „Pogoń" Nowy Bytom. W okresie 19-letniej kariery zapaśniczej walczył na matach prawie wszystkich klubów zapaśniczych całej Polski. Jako zawodnik KS „Pogoń" zdobył w 1959 r. tytuł wicemistrza Polski w kategorii półśredniej. Mistrzem Polski juniorów został w 1955 r. Mistrzem Polski zrzeszenia hutniczego „Stal" został w 1955 r, , Mistrz Śląska seniorów w latach 1958, 1959, 1960 , w latach 1955 - 1964 został członkiem kadry narodowej Polski seniorów. W 1964 r. rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Wychowawca kilkudziesięciu zawodników zasłużonych dla polskich zapasów.

Medale dla Ruda Śląskiej w stylu klasycznym wywalczyli:

  • Złote:
  • Michał Kareciński 42 kg
  • Filip Chrząszcz 100 kg
  • Srebrny:
  • Marek Noga 76 kg

Źródło wiadomoscirudzkie

Poprawiony: niedziela, 16 lutego 2014 19:50
 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn