Ważna wygrana seniorów

W dzisiejszym meczu w Rybniku Pogoń po dobrym meczu odnosi zasłużone zwycięstwo 69:53. ( 18-13, 17-15, 12-11, 22-14)

W jednym z najważniejszych meczy tej rundy, Pogoń od samego początku przejęła inicjatywę i wyszła na kilku punktowe prowadzenie.

Jednak dobra postawa młodych koszykarzy z Rybnika nie pozwala nam na uzyskanie bezpiecznej przewagi. Po początkowej przewadze Pogoni, gra toczy się kosz za kosz, dopiero w drugiej kwarcie Rudzianie zwiększają przewagę, głównie za sprawą rozgrywającego najlepsze spotkanie w tym sezonie Krzysztofa Morawca. Kilka niepotrzebnych błędów po naszej stronie pozwala MKKSowi zmniejszyć przewagę po drugiej kwarcie do 7 punktów.

Druga połowa to systematyczne powiększanie przewagi przez naszych koszykarzy. Po trzeciej kwarcie Pogoń prowadzi 8 punktami. Na nic zdaje się obrona strefowa gospodarzy, umiejętnie rozbijana głównie za sprawą rzutów dystansowych.

Na uwagę zasługuje również postawa Pogoni w obronie, gdzie od początku do końca nasi wykazują się dużą energią i zaangażowaniem, co pozwala Rybniczanom na zdobycie zaledwie 53 punktów na własnym parkiecie.

Pogoń: Morawiec 19, Tomecki 13, Jeleń 11, Wilkin 8, Stankala 8, Mol 5, Łapot 4, Modrzyński 1, Bobrowski 0, Sgodzaj 0