Akademicy pokonani

Kolejne zwycięstwo mają na koncie koszykarze Pogoni Ruda Śląska. Chociaż ich gra pozostawiała wiele do życzenia to zdołali w niedzielę pokonać przed własną publicznością KŚ AZS PŚ Gliwice 70:60.

Rzuty Przemysława Tomeckiego najczęściej wpadały do kosza

Pierwsza kwarta spotkania przebiegała wyrównanie. W trakcie jej trwania obie ekipy zdołały zdobyć po 18 punktów. W drugiej kwarcie chociaż zawodnikom Pogoni często udawało się przechwycić piłkę od przeciwników to równie często ją gubili. Obie strony miały także problemy z celnością. Minimalnie lepsi okazali się być jednak rudzianie, którzy na przerwę schodzili z dwupunktową przewagą (34:32).

Po przerwie koszykarze Pogoni wyszli na parkiet bardziej skupieni. Zniwelowali oni straty piłki i zaczęli powoli wychodzić na prowadzenie. Po tej kwarcie wygrywali 56:48. W ostatniej kwarcie gospodarze zdobywali punkty przede wszystkim z kontrataku, by ostatecznie wygrać 70:60.

Pogoń Ruda Śląska – KŚ AZS PŚ Gliwice 70 : 60

Pogoń Ruda Śląska: Jeleń 7, Modrzyński, Kuczera 3, Mol 11, Łapot 7, Sgodzaj 4, Bobrowski 2, Stankala 4, Goczok, Morawiec 6, Tomecki 17, Wilkin 9