Ósma wygrana z rzędu

W ramach 9 kolejki rozgrywek III ligi mężczyzn Pogoń Ruda Śląska pewnie pokonała RKK AZS Racibórz.

Za tydzień najważniejszy mecz w tym roku  - Jedziemy do Bytomia by tam powalczyć z  niepokonaną do tej pory POLONIĄ !

W sobotnim meczu z RKK AZS Racibórz zdecydowanymi faworytami była drużyna Pogoni. Pomimo tego początek spotkania nie należał do łatwych. Wprawdzie nie mieliśmy dużego kłopotu ze zdobywaniem punktów, natomiast pod własnym koszem pozwalaliśmy na zbyt dużo gościom, skutkiem czego dopiero pod koniec pierwszej odsłony udało się odskoczyć na 10 oczek. Tradycyjnie już w drugiej kwarcie oglądaliśmy zawodników drugiej piątki, którzy dość szybko odskoczyli rywalom i do przerwy przewaga wzrosła do prawie 30 punktów.

Druga połowa to już systematyczne powiększanie przewagi gospodarzy. W grze znów oglądaliśmy wsztkich zawodników, a kolejne punkty w swojej seniorskiej karierze zdobył 16-sto ledni Dawid Komandzik.

Teraz przed Pogonią arcyważne, wyjazdowe spotkanie z liderem tabeli i głównym fawotytem całej ligi - Polonią Bytom. Więcej informacji na ten temat wkrótce.

Pogoń Ruda Śląska - RKK AZS Racibórz 117 : 55

kwarty: 25-15, 36-9, 30-15, 26-16

Pogoń: Jeleń 18, Łapot 10, Kuczera 14 (4x3), Mol 12, Komandzik 1, Zgodzaj 9, Bobrowski 16, Stankala 3, Goczok 0, Morawiec 4, Tomecki 14 (2x3), Wilkin 16 (2x3)