Niestety z Katowic Pogoń wraca "na tarczy".

Długie przestoje w ataku i mnóstwo błędów w obronie oraz problemy z faulami zawodników podkoszowych sprawiają, że już po premierowej kwarcie Rudzianie przegrywają 23:16, a do przerwy 41:32. Początek drugiej połowy również należy do gospodarzy, którzy systematycznie zwiększają przewagę, która w połowie 3 kwarty sięgnęła pułapu 18 punktów.

 

Foto: Krzysztof Morawiec kandydat na Radnego Rudy Śląskiej


Od tego momentu oblicze Pogoni zmienia się o 180 stopni. Dużo energii w obronie i seryjnie trafiane rzuty z półdystansu i dystansu sprawiają, że na koniec trzeciej ćwiartki dochodzimy rywala na 3 punkty.

W czwartej kwarcie kibice oglądają wyrównaną walkę z obu stron. Każda próba odskoczenia na bezpieczną przewagę Mickiewicza spotyka się z natychmiastową ripostą Pogoni, przez co jesteśmy w grze prawie do końca. Niestety skuteczne akcje w końcówce byłych zawodników Pogoni - Kolendy i Leszczyńskiego sprawiają, że 2 punkty zostają w Katowicach.

Warto podkreślić wzorową postawę wiernych Kibiców Pogoni, którzy żywiołowym dopingiem dodali zawodnikom skrzydeł w drugiej połowie. Dziękujemy !!!

Statystyki z meczu:

http://pzkosz.pl/liga/6/mecz/27316/

Komplet wyników 5 kolejki:

http://pzkosz.pl/liga/6/terminarz/k2/?season=17

W 6 kolejce zmierzymy się z drużyną Gimbasketu Wrocław. Na mecz zapraszamy w niedzielę 2go listopada o godzinie 17.

 

 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn