Porażka seniorów

MCKiS Jaworzno za silne dla Pogoni. Po bardzo słabym początku, w którym Jaworznianie zdominowali gospodarzy w każdym elemencie, Pogoń po dziesięciu minutach przegrywała już 24:8. Dopiero w drugiej połowie drugiej kwarty nieco ożywienia w grze Rudzian pozwoliło na zniwelowanie strat. Do przerwy przegrywamy różnicą 14 pkt.

W drugiej połowie obraz gry nieco się wyrównał, w dalszym ciągu jednak zawodnicy Pogoni nie mogli się wstrzelić, zwłaszcza zza łuku. Nieco lepsza obrona nie pozwalała gościom na zdobycie bezpiecznej przewagi, która oscylowała wokół granicy 10-14 punktów. Taką przewagę udało się drużynie MCKiSu dowieźć do końcowej syreny.

Zdecydowanie zawiodła zwykle wysoka skuteczność rzutów za 3 pkt (3/25!). Na uwagę zasługuje również miażdżąca przewaga Jaworznian w walce o zbiórki (44:27).

W następnej serii gier zmierzy się na wyjeździe z częstochowską Politechniką.