Przegrywamy po walce

Niestety Pogoń po meczu pełnym zwrotów akcji przegrywa w Chorzowie z Albą 73:68.
Po bardzo słabym początki i przegranej 26:11 pierwszej kwarcie, w drugiej Pogoń wręcz zdemolowała rywala i do połowy prowadziła 44:35.

Po przerwie Rudzianie nie byli już tak skuteczni, ale wciąż utrzymywali się na kilkupunktowym prowadzeniu. Konsekwentna gra Alby i brak skuteczności naszych w końcówce meczu spowodowały, że Pogoń nie utrzymała prowadzenia do końcowego gwizdka, a ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze.
Długie fragmenty dobrej gry, zarówno w obronie, jak i w ataku i przede wszystkim odzyskanie skuteczności rzutów, której zabrakło w ostatnich trzech meczach mogą jednak napawać optymizmem przed następnymi spotkaniami.
Statystyki z meczu:
Po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego Pogoń legitymuje się bilansem 4 zwycięstw i 6 porażek i zajmuje aktualnie 7 miejsce w tabeli.
W pierwszym meczu rundy rewanżowej w przyszłą niedzielę zmierzymy się na wyjeździe z MOSiRem Cieszyn.