Mickiewicz pokonany !

Pogoń udanie rozpoczyna Nowy Rok pokonując na własnym parkiecie faworyzowany Mickiewicz Katowice.

Po słabym początku Rudzianie za sprawą niezłej obrony szybko biorą się do odrabiania strat. Do przerwy wynik brzmi 41:41.

Trzecia kwarta to walka kosz za kosz, żadnej z drużyn nie udaje się zbudować wyraźnej przewagi.

W ostatniej części obrona strefowa gości nieco wybija Pogoń z rytmu, na posterunku jednak meldują się znani z dobrej skuteczności zza łuku Mol, Jeleń oraz Kuczera, którzy celnymi "trójkami" wyprowadzają gospodarzy na prowadzenie, którego dzięki ambitnej postawie w obronie nie oddajemy do końcowego gwizdka.

Na uwagę zasługuje fakt, że każdy z zawodników pojawiających się na boisku dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa.

Ostatecznie wygrywamy 78:72.

W sobotę przed Pogonią wyjazd do Wrocławia, gdzie zmierzymy się z dużyną Roben Gimbasket Wrocław.