Zdobywamy medale w stylu klasycznym i wolnym PDF Drukuj Email
Zapasy - Zapasy
Wpisany przez zibi
niedziela, 01 marca 2015 11:31

W dniu 28.02.2015 na Slavii w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci oraz Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Nie mogło zabraknąć również klasyków z Rudzkiej Pogoni którzy gościnie wybrali się do kolegów z stylu wolnego. Złoto w kategorii 66 kg zdobył Karol Wrzos który tydzień wcześniej również wywalczył złoto i jest podwójnym Mistrzem Śląska w dzieciach w stylu klasycznym i stylu wolnym. Srebro wywalczył Dorian Bzdyra w wadze 47 jego  brat Rafał Bzdyra przegrał o brąz w 38 kg i zajął 4-miejsce.Warto również wspomnieć iż organizatorzy wyrazili zgodę na to aby dziewczyny rywalizowały razem z chłopakami co powodowało iż na każdą kategorię wagową było więcej uczestników. Bywało często iż to chłopcy z tych pojedynków schodzili pokonani.

Tydzień wcześniej (21.02.2015) w Rudzie Śląskiej w Nowym Bytomiu  odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci i puchar śląska Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.Gospodarzem turnieju był zapaśniczy klub KS Pogoń Ruda Śląska.