Historyczny sukces naszych koszykarek PDF Drukuj Email
Młodzież - U18 Junior: rocz. 1997/98 - sezon 2014/15
Wpisany przez zibi
środa, 13 kwietnia 2016 09:25

9 kwietnia na długo pozostanie w pamięci rudzkiej "Jedynki". Wspaniała dwunastka dziewcząt SP nr 1 osiągnęła zaszczytny sukces wygrywając Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minikoszykówce - Energa Basket Cup. W turnieju, który odbył się w Katowicach, ponadto wystąpiły drużyny z Rybnika, Sosnowca
i Zebrzydowic. W pierwszym meczu uczennice klasy sportowej i jednocześnie zawodniczki Klubu Sportowego POGOŃ Ruda Śląska pokonały SP 2 z Rybnika 39:34. W finale przyszło im się zmierzyć z faworytkami z Zebrzydowic. Początek spotkania to bardzo dobra gra naszych dziewczyn, które kontrolowały przebieg spotkania. Kryzys przyszedł w samej końcówce meczu, kiedy doświadczony przeciwnik doprowadził do remisu 27:27. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowały rudzianki zwyciężając ten ciężki i emocjonujący pojedynek 33:27. Ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych nasze dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Rybnika. Najbardziej wartościową zawodniczką została wybrana Paulina Kamińska.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku chłopcy z "Jedynki" zdobyli w turnieju tej samej rangi drugie miejsce.
Nagrodą dla zwyciężczyń jest udział w Ogólnopolskim Finale Energa Basket Cup, który odbędzie się w dniach 14-17 czerwca w Ergo Arenie w Gdańsku.

Skład Mistrzyń Śląska:
Natalia Bałdys, Wiktoria Bulik, Karolina Ciska, Natalia Faber, Angelika Gierszewska, Marta Jasnoch, Paulina Kamińska, Klaudia Matczak, Martyna Magiera, Martyna Pataj, Laura Ucman, Paulina Wojcieszek, trener: Natalia Szabatowska.

więcej o turnieju  TUTAJ

Sport  w SP 1 TUTAJ

Do finału wojewódzkiego dziewcząt zakwalifikowały sie cztery zespoły. Najpierw rozegrane zostały półfinały a potem mecz o pierwsze i trzecie miejsce.

Półfinały:
SP 2 Rybnik                            -           SP Ruda Śląska                        34 - 39
SP 45 Sosnowiec                     -           ZS Zebrzydowice                     24 - 43

Mecz o 3 miejsce:
SP 2 Rybnik                            -           SP 45 Sosnowiec                     36 - 27

Mecz o 1 miejsce:
SP Ruda Śląska                        -           ZS Zebrzydowice                    33 - 27

Do finału krajowego Energa Basket Cup awansowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rudzie Śląskiej.

Najbradziej wartościową zawodniczką turnieju została Paulina Kamińska z SP nr 1 w Rudzie Śląskiej.

Rok temu chłopcom z SP 1 (rocz.2002) nie wiele brakowało do Mistrzostwa Śląska . W Finale przegrali z Szkołą Podstawową z Żor
W tym roku chłopcy (rocz.2003)  przegrali jednym punktem w rejonie z Zabrzem, później okazało się z Zabrze zdobyło Wiecemistrzostwa Śląska