Kociki Oldboy PDF Drukuj Email
Oldobys KSP - KS Pogoń Oldboys Ruda Śląska
Wpisany przez zibi   
poniedziałek, 28 stycznia 2013 20:36

Amatorska drużyna Kociki Stalbet Ruda Śląska

W różnym czasie, w okolicach lat 70-tych większość z nas stawiała bardziej lub mniej udane kroki w sekcji koszykówki KS „Pogoń” Ruda Śląska. W taki sposób z różnym skutkiem przechodziliśmy od wieku młodzików, poprzez juniorów do seniorów. Walcząc na parkietach w różnych rozgrywkach III-ligowych, II-ligowych, a nawet co niektórzy w I-ligowych, w mistrzostwach Śląska i w mistrzostwach Polski. Niektórzy z nas gdzieś szybko zakończyli swoje koszykarskie kariery i zajęli się pracą zawodową, rodziną lub innymi sprawami, a niektórzy byli dominującymi zawodnikami w różnych klubach sportowych. I wszystko było by się skończyło na wspomnieniach z lat sportowej młodości gdyby nie nagły „boom” na koszykówkę w Polsce. KS „Pogoń” Ruda Śląska wywalczyła awans do I ligi i jakimś cudem, nie mam pojęcia przez czyją inicjatywę klub udostępnił od początku roku 1990 raz w tygodniu halę sportową byłym zawodnikom koszykarskiej Pogoni.

Przez bodaj rok czasu chodziliśmy raz w tygodniu na halę „Pogoni” by przypomnieć sobie stare czasy, serce do gry nadal zostało, z umiejętnościami na początku było różnie. Opanowała nas po raz kolejny koszykarska obsesja, nic nie było ważne w środę jest trening i koniec. Przesuwało się na inny termin spotkania koleżeńskie, uroczystości rodzinne, zmieniało zmianę w pracy, żeby tylko raz w tygodniu pobiegać za pomarańczową piłką. W dniu 21.01.1991r. na hali sportowej przy ulicy Kosynierów w Bytomiu o godzinie 1800 oldboye z Rudy Śląskiej rozegrali pierwsze spotkanie z drużyną amatorów z Bytomia. W składzie rudzian zagrali: Roman Danch, Franciszek Bodył, Henryk Kuczera, Grzegorz Poloczek, Stefan Piątek, Marek Steuer, Andrzej Dziubała, Jan Moreń, Roman Polczyk trenerem był Edward Kowol. Skład bytomian (tylu tylko pamiętam): Henryk Kominek, Andrzej Grządziel, Robert Ky, Stanisław Korman, Mariusz Kubiak, Adam Ky, Marek Huras. Wszyscy pograli, zaliczyli punkty, a gospodarze okazali się lepszą drużyną i wygrali 91-80. Wiosną 1992r. na hali „Pogoni” odbył się rewanż, który wygrała nasza drużyna. Doszło do jeszcze jednego spotkania towarzyskiego z oldboyami z Bytomia, które odbyło się 17.02.1996r. jako przedmecz przed spotkaniem drużyn pierwszoligowych Pogoni Ruda Śl. z Stalą Bobrek Bytom. Mecz się odbył na „starej” hali, atmosfera była wspaniała, w normalnym czasie gry na tablicy widniał remis i potrzebna była dogrywka, w której rudzianie okazali się lepsi o jeden punkt. Później wszyscy zawodnicy udali się na mecz drużyn pierwszoligowych i do dziś dnia pamiętam tą wrzawę, gdy spiker ogłosił nasze zwycięstwo po dogrywce. Niestety zawodowcom nie poszło tak dobrze i przegrali pojedynek z „Bobrami”.


W 1992r. zostaliśmy zaproszeni do ligi amatorskiej w Bytomiu. Zgodnie z regulaminem przy zgłoszeniu każda drużyna musiała posiadać swoją nazwę. Nazwę drużyny zaproponował Zygmunt Gajdzik - „a może po prostu nazwijmy się Kociki” i tak powstała nazwa „KOCIKI” Ruda Śląska.
W latach 1992÷97 występowaliśmy w Bytomskiej Lidze Amatorów, w pierwszych latach w zasadzie rywalizacja o prymat toczyła się pomiędzy Brzuszczkami Bytom i Kocikami i tak w roku:1992 zajęliśmy 2 miejsce, a w 1993r wygraliśmy po raz pierwszy ligę. W 1994r. na jeden rok na krótko zmieniono regulamin, że w drużynie amatorów mógł występować jeden zawodowiec. Z tego przywileju skorzystała tylko drużyna gospodarzy i wystąpił Mariusz Bacik (w tym czasie zawodnik Stali Bobrek, reprezentant Polski), przegraliśmy półfinał jednym punktem, a ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. W roku 1995 ligę potraktowano jako Mistrzostw Śląska i zajęliśmy 2 miejsce, a rok 1996 był najgorszy w naszym wydaniu bo zajęliśmy dopiero 7 miejsce. Po raz ostatni zagraliśmy w lidze BeLKA wiosną 1997r. kończąc rywalizację na 1 miejscu. Mistrzowski tytuł pozwolił nam z honorem odejść do nowopowstałej amatorskiej ligi koszykówki w Rudzie Śląskiej. Reasumując w latach 1992÷97 Kociki Ruda Śląska była drużyną, z którą każdy zespół musiał się liczyć, zdobycie dwukrotnie mistrza, raz wicemistrza ligi oraz raz trzeciego miejsca świadczy o tym, że nasz zespół należał do ścisłej czołówki amatorów w tamtym okresie w lidze bytomskiej. Skład drużyny zmieniał się w tych latach, jedni zawodnicy przychodzili inni odchodzili z drużyny ale grali wtedy w „Kocikach” Roman Danch, Marek Steuer, Andrzej Dziubała, Grzegorz Poloczek, Henryk Kuczera, Tadeusz Kowalczyk, Zygmunt Gajdzik, Andrzej Krupski, Roman Polczyk, Stefan Piątek, Marian Piątek, Jan Moreń, Edward Moreń, Wojciech Morawiec, Rafał Białek, Piotr Sgodzaj, Robert Bujak, Eugeniusz Loska i Edward Latka.


Wraz z rozwojem amatorskiej koszykówki na Śląsku oraz coraz większym zainteresowaniem ligą w Bytomiu do gry zgłaszały się drużyny z całego województwa. Pierwsze Mistrzostwa Śląska w 1993r. były w zasadzie odłamem BeLKi, gdzie najlepsze drużyny z ligi spotkały się dodatkowo z drużynami z Knurowa, Bielska-Białej i jeszcze z kilku miejscowości. W 1995r. sytuacja przedstawiała się w podobny sposób, dynamiczny rozwój BeLKI spowodował, że grały w nim drużyny z niemal połowy województwa i zostało „okrzyknięte” Mistrzostwami Śląska. W obu tych przypadkach „Kociki” zajęły 2 miejsca. Z czasem rozwój amatorskiej koszykówki oraz coraz większa ilość drużyn doprowadziła do powstania kilku lig amatorskich w różnych miejscowościach naszego regionu, tym sposobem powstały ligi m.in. w Rudzie Śląskiej, Rybniku, Goczałkowicach, Cieszynie, Bielsku Białej. Ponieważ w tym okresie najprężniejszą ligą była BeLKA, jej organizatorzy pokusili się o organizację Mistrzostw Śląska z prawdziwego zdarzenia, które rozegrane zostały w kwietniu 2000r. na hali przy ulicy Kosynierów i hali GKS „Szombierki” Bytom. W fazie grupowej „Kociki” wygrywały mecze z drużynami Katowic i Rybnika. Półfinałowy pojedynek z gospodarzami imprezy przebiegał do ostatnich minut kosz za kosz, dopiero w końcowych minutach „Kociki” przeważyli wynik na swoją korzyść. Finał z drużyną Active Knurów w pierwszej połowie prowadzony był pod dyktando rudzian (44-35), niestety w miarę upływu czasu coraz bardziej odczuwano trudy turnieju i w następnych dwóch kwartach przeważała drużyna z Knurowa. Mecz zakończył się zwycięstwem Knurowian. Najlepszym zawodnikiem finału został Dariusz Szczubiał (ówczesny trener Reprezentacji Polski) zdobywca 27pkt. W 2003r. mistrzostwa Śląska odbyły się w Katowickim Spodku, w 2004r. w Rybniku, a 2005r. w Rudzie Śląskiej. We wszystkich tych imprezach odpadaliśmy w fazie grupowej. Jakby to powiedzieć, już w tamtych czasach nasz drużyna była dość „wiekowa” (średnia powyżej 40 lat). Przeważnie wyglądało to tak, że pierwsze mecze w grupie wygrywaliśmy, ale na następne zabrakło zawsze trochę sił i minimalne porażki powodowały, że nie wychodziliśmy z grupy. Podsumowując występy w mistrzostwach Śląska – trzy razy drugie miejsce i trzy razy odpadnięcie Kocików w fazie grupowej, jest chyba całkiem przyzwoitym wynikiem.


Jesienią 1997r. ruszyła Rudzka Amatorska Liga Koszykówki, w której drużyna Kocików Stalbet Ruda Śląska odnosi spore sukcesy. W trakcie istnienia ligi nasza drużyna pozyskała sponsora firmę Stalbet i do dnia dzisiejszego występuje pod nazwą Kociki-Stalbet Ruda Śląska. W tym miejscu Panu Stanisławowi Szybce należą się wielki podziękowania za wieloletnie wsparcie i sponsoring naszej drużyny, że nasza drużyna może walczyć w lidze amatorskiej, na mistrzostwach Polski i innych turniejach, odpłacając zdobywaniem różnych tytułów mistrzowskich i wyróżnień indywidualnych. Wracając do RALK wystarczy wspomnieć że: 9 razy zostaliśmy mistrzami ligi w latach 1997, 2000, 2003÷2006, 2009, 2011 i 2012, 5 razy zostaliśmy v-ce mistrzami ligi w latach 1998, 1999, 2001, 2007 i 2010, raz zajęliśmy 3 miejsce i raz 5 miejsce. Mecze finałowe z Hutą „Pokój”, Red Devils Ruda Śląska, Budsarem Zabrze, czy ostatni finał z Bobasami Bytom są wspominane przez wielu ludzi po dziś dzień, choć niektóre odbyły się bardzo dawno temu. Zawodnicy Kocików Stalbet Ruda Śląska wielokrotnie zdobywali korony królów strzelców, wybierani byli MVP sezonu lub finałów. Przez drużynę przewinęło się wielu zawodników, ale zanim ich wymienię szczególne uznanie zasługuje, najpierw zawodnik Kocików, a obecnie trener drużyny Henryk Kuczera, który od początku naszego istnienia dba o wszystko, co jest związane z drużyną, a od pewnego czasu Andrzej Krupski coraz bardziej angażuje się organizacyjnie pomagając Heniowi. W latach 1997÷2011 w drużynie Kocików Stalbet Ruda Śląska występowali: Henryk Kuczera, Andrzej Krupski, Zygmunt Gajdzik, Tadeusz Kowalczyk, Marian Piątek, Eugeniusz Loska, Ryszard Stankiewicz, Joachim Wolnik, Kamil Goraus, Andrzej Miziniak, Andrzej Krzysteczko, Ksawery Fojcik, Marek Kaczmarek, Joachim Pawlik, Roman Polczyk, Piotr Sgodzaj, Dariusz Szczybiał, Adam Gajo, Edward Moreń, Jan Moreń, Rafał Białek, Adam Janus, Maciej Paszowski, Jakub Hirsz, Robert Bujak, Edward Latka, Witold Goczok, Jakub Holeczek, Andrzej Zarzycki i Marcin Mrozek.


W Polanicy-Zdroju od 1999r. rozgrywane są Mistrzostwa Polski Oldboy’ów. w koszykówce +35. Uczestniczą w nich zaproszone przez organizatora drużyny z całej Polski (18 męskich i 5 kobiecych), składające się z zawodników którzy ukończyli 35 lat i mają minimum roczną przerwą w graniu zawodowym. W 2006r. na deptaku w Polanicy Zdroju nastąpiło uroczyste odsłonięcie kamienia węgielnego pod Aleję Gwiazd Koszykówki. W Alei Gwiazd Koszykówki odciśnięte są dłonie m.in. Panów: Mieczysława Łopatki, Witolda Zagórskiego, Ludwika Miętty–Mikołajewicza, Janusza Wichowskiego, Zbigniewa Dregier oraz Pani Haliny Iwaniec „Samanty” Ponadto warto dodać, że w składach drużyn kobiecych i męskich występujących na mistrzostwach można znaleźć wiele nazwisk byłych ligowców i reprezentantów Polski. W mistrzostwa Polski Oldboy’ów uczestniczyliśmy od 1999 roku z krótkimi przerwami w 2000 roku oraz w 2006 i 2007 roku. W 1999r. zajęliśmy 5 miejsce, w 2001r. osiągnęliśmy pierwszy sukces zdobywając brązowy medal po wygranym 30 punktami meczu z Śląskiem Wrocław (w tym czasie v-ce mistrzowie Świata Oldboyów z turnieju w USA), ponadto Kola Tansejczuk – w tym czasie drugi trener Pogoni Ruda Śląska został MVP turnieju. W kolejnych mistrzostwach 2002r. odnieśliśmy jeszcze większy sukces zdobywając v-ce mistrzostwo Polski, przegrywając tym razem w finale z Śląskiem Wrocław, królem strzelców turnieju został Tadeusz Kowalczyk. W kolejnych latach zdobywaliśmy kolejno 2003r. 5 miejsce, w 2004r. 7 miejsce i w 2005 12 miejsce. Później nastąpiła nasza dwuletnia nieobecność, by w 2008r. w jubileuszowych X mistrzostwach wywalczyć po raz drugi v-ce mistrzostwo Polski, po porażce w finale z Krakowem. Najlepszymi strzelcami mistrzostw zostali zawodnicy naszej drużyny Mirosław Rajkowski, a o jeden punkt mniej zdobył Andrzej Miziniak. W 2009 roku zrobiliśmy największą niespodziankę i pokonaliśmy w finale po emocjonującym meczu faworytów turnieju zespół z Koszalina (Mirosław Rajkowski grał w tym zespole, rok wcześniej grał z nami) i wywalczyliśmy Mistrzostwo Polski Oldboyów. Ponadto Ksawery Fojcik został wybrany MVP turnieju. To jednak nie koniec przygód na tych mistrzostwach, jako aktualny mistrz Polski zostaliśmy zaproszeni do zagrania w dniu 06 września 2009r we Wrocławiu meczu prolongacyjnego na mistrzostwach Europy w koszykówce z dawnymi gwiazdami Śląska Wrocław. W zespole gwiazd Wrocławia wystąpili miedzy innymi byli reprezentanci Polski: Dominik Tomczyk, Jerzy Bieńkowski, Tomasz Garliński, Jarosław Zyskowski, Jacek Kalinowski, Andrzej Wierzgacz, Jerzy Frołow trenerem zespołu był olimpijczyk Mieczysław Łopatka. Mecz w Wrocławiu odbył się z pełną „pompą” w obecności wicemistrzów Europy z 1963r., odegrano Hymn Narodowy, a sędzią głównym był Wiesław Zych. Mecz został rozegrany w przyjacielskiej atmosferze i zakończył się zwycięstwem wrocławskiej drużyny gwiazd. Pod koniec listopada 2009r. przedstawiciele drużyny Mistrzów Polski Oldboy’ów z Polanicy Zdrój zostali zaproszenia na Sesję Rady Miejskiej w Rudzie Śląskiej. Naszą drużynę reprezentowali Henryk Kuczera, Andrzej Krupski i Roman Polczyk. Na sesji odebraliśmy gratulacje od Prezydenta Miasta Rudy Śląskiej Andrzeja Stani i Przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Kani.


W kolejnych XII mistrzostwach zajęliśmy 4 miejsce przegrywając w małym finale z drużyną z Kołobrzega, W XIII mistrzostwach w finale przegraliśmy z drużyną Wrocławia, w której wystąpił m.in. Maciej Zieliński, a w XIV mistrzostwach zajęliśmy 9 miejsce. W latach 1999÷2012 w drużynie występowali: Henryk Kuczera, Andrzej Krupski, Tadeusz Kowalczyk, Edward Latka, Eugeniusz Loska, Zygmunt Gajdzik, Witold Goczok, Ryszard Stankiewicz, Mikołaj Tanasejczuk, Roman Polczyk, Joachim Pawlik, Piotr Sgodzaj, Joachim Wolnik, Robert Bujak, Marian Piątek, Mirosław Usarek, Andrzej Miziniak, Mirosław Rajkowski, Ksawery Fojcik, Marek Kaczmarek, Mariusz Krzymiński

Od 2008 roku nasza drużyna uczestniczy w Mistrzostwach Polski Oldboyów +40 lat w Toruniu. W 2008r. zajęliśmy 4 miejsce, w 2009, 2010 i 2012 roku zajęliśmy
3 miejsce, a w 2011 roku zdobyliśmy v-ce mistrzostwo Polski po przegranym meczu finałowym z Poznaniem. W trzech ostatnich turniejach do piątki Gwiazd turnieju wybierany był Ksawery Fojcik. W latach 2008÷2012 w drużynie występowali: Ryszard Stankiewicz, Joachim Wolnik, Tadeusz Kowalczyk, Eugeniusz Loska, Witold Goczok, Jan Moralewicz, Piotr Sgodzaj, Andrzej Zarzycki, Zygmunt Gajdzik, Ksawery Fojcik, Roman Polczyk, Henryk Kuczera, Mariusz Krzymiński, Marian Piątek, Marek Kaczmarek, Andrzej Krupski, Andrzej Miziniak,

W Działdowie organizowane były Mistrzostwa Polski Oldboyów +45 lat, w 2009 roku zajęliśmy 4 miejsce, w następnym roku organizatorzy zmienili formułę na +50 lat


i nasz drużyna nie posiadała jeszcze tylu zawodników w takim wieku by w nich uczestniczyć. W 2011 roku nasi 50-latkowie zrobili wielka niespodziankę i zdobyli tytuł Mistrzów Polski 2011 +50 lat, a Tadeusz Kowalczyk został wybrany MVP turnieju, a w 2012 roku v-ce mistrzostwo. W działdowskich mistrzostwach uczestniczyli: Henryk Kuczera, Andrzej Krupski, Tadeusz Kowalczyk, Eugeniusz Loska, Zygmunt Gajdzik, Ryszard Stankiewicz, Andrzej Krupski, Roman Polczyk, Piotr Sgodzaj, Witold Goczok, Piotr Bańka, Piotr Galant,


W latach 2005÷2007 drużyna Kocików reprezentowała miasto Ruda Śląska w Międzynarodowym Turnieju koszykówki w Giżycku wygrywając go trzykrotnie. Zawodnicy Kocików-Stalbet Ruda Śląska uczestniczyli również w kliku innych meczach towarzyskich jak: z okazji 50-lecia sekcji koszykówki KS „Pogoń” Ruda Śląska, z drużyną niemieckich oldboyów Janusza Klimka, meczach pokazowych organizowanych przez Miasto Ruda Śląska. Ponadto wybierani byli do meczów pokazowych KS „Pogoń” Ruda Śląska – Liga RALK, do reprezentacji ligi RALK na mistrzostwa Śląska lig amatorskich oraz meczu Gwiazd RALK. W tym roku Ryszard Stankiewicz i Tadeusz Kowalczyk zostali zaproszeni do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata +50 lat w Brazylii. Henryk Kuczera został kilkukrotnie wybrany trenerem reprezentacji drużyny RALK na mistrzostwa Śląska lig amatorskich i mecze pokazowe z KS „Pogoń”, w tym roku Andrzej Sobek i Roman Polczyk zostali wybrani trenerami reprezentacji I ligi RALK w meczu Gwiazd ligi RALK, a następnie z drużyną reprezentacji ligi RALK zdobyli w Goczałkowicach po raz pierwszy mistrzostwo Śląska lig amatorskich.
W pozasportowych aspektach istnienia naszej drużyny zorganizowaliśmy dwa bale sylwestrowe: 1991/92 i 1992/93, zabawę karnawałową w 2006r. Do tradycji należą już drużynowe spotkanie na zakończenie sezonu, mecze siatkówki i grill na posesji Henryka Kuczery w Lubieszowie oraz spotkania opłatkowe i tzw. „jajeczka wielkanocne”. W spotkaniach uczestniczą obecni oraz byli zawodnicy naszej drużyny, jak również przyjaciele naszej drużyny oraz niekiedy zaproszeni goście. Spotkania zawsze przebiegają w przyjacielskiej atmosferze, na początku przeważnie omawiane są plany na najbliższą przyszłość, z czasem powracamy do wspomnień i humorystycznych zdarzeń. Ale zawsze w którymś momencie tradycyjnie zostaje odśpiewany hymn Pogoni, bez tego żadna nasza impreza nie może się odbyć. Zresztą nowi zawodnicy naszej drużyny, którzy zasilali nas w różnym okresie naszego istnienia mają jeden obowiązek - nauczyć się hymnu „Pogoni”. W listopadzie 2010r. zaprosił nas do restauracji „Florianka” nasz trener mieszkający w Niemczech, Paweł Brzęczek. W spotkaniu uczestniczyli Roman Danch, Henryk Kuczera, Tadeusz Kowalczyk, Andrzej Dziubała, Andrzej Krupski, Zygmunt Gajdzik, Stefan Piątek, Witold Goczok i Roman Polczyk w miłej atmosferze wspominaliśmy lata młodości i pierwszych kroków koszykarskich pod kierunkiem trenera Pawła Brzęczka.
Kociki-Stalbet Ruda Śląska - kto by pomyślał, że w 2012 roku będziemy obchodzić 22 lecie istnienia stworzonej przez nas drużyny. Drużyny, która powstała z wychowanków KS „Pogoń” Ruda Śląska i miłości do koszykówki, a z czasem stała się integralną częścią naszego życia. Przede wszystkim drużyna przez duże „D”, bo to nie tylko walka na boisku przez te wszystkie lata, w których przeżyliśmy razem wiele wspaniałych zwycięstw, a czasami musieliśmy też przełknąć gorycz porażki. To także drużyna poza boiskiem, to sposób na życie, wzajemne przeżywanie swoich nie raz osobistych radości i smutków. Mimo tych wielu lat, gdy ludzie przychodzili i odchodzili z naszej drużyny, zawsze pozostała wspaniała niepowtarzalna atmosfera. Ci, którzy odeszli grać gdzie indziej pozostawali na zawsze przyjaciółmi naszej drużyny, a są i tacy co nigdy z nami nie grali, też nimi są i czują się z nami związani.

Dorobek Kocików-Stalbet Ruda Śląska do 2012 roku

Rudzka Amatorska Liga Koszykówki – Ruda Śląska
mistrzostwo ligi 9 razy - 1997, 2000, 2003, 2004, 2005, 2006, 2009, 2011, 2012
v-ce mistrzostwo ligi 5 razy - 1998, 1999, 2001, 2007, 2010
3 miejsce 1 raz - 2002
5 miejsce 1 raz - 2008

Mistrzostwa Polski Oldboyów +35 lat - Polanica Zdrój
mistrzostwo Polski 1 raz 2009
v-ce mistrzostwo Polski 3 razy 2002, 2008, 2011
3 miejsce 1 raz 2001
4 miejsce 1 raz 2010
5 miejsce 2 razy 1999, 2003
7 miejsce 1 raz 2004
9 miejsce 1 raz 2012
12 miejsce 1 raz 2005


Mistrzostwa Polski Oldboyów +40 lat - Toruń
v-ce mistrzostwo Polski 1 raz 2011
3 miejsce 3 razy 2009, 2010, 2012
4 miejsce 1 raz 2008

Mistrzostwa Polski Oldboyów +45 lat - Działdowo

4 miejsce 1 raz 2009

Mistrzostwa Polski Oldboyów +50 lat - Działdowo
mistrzostwo Polski 1 raz 2011
v-ce mistrzostwo Polski 1 raz 2012

Mistrzostwa Śląska
v-ce mistrzostwo Śląska amatorów 3 razy 1994, 1995, 2000
3 raz odpadliśmy na etapie grup – 2003-Katowice, 2004-Rybnik, 2005-Ruda Śl.

BELKA – Bytom
1 miejsce 2 razy 1993, 1997
3 miejsce 1 raz 1994
7 miejsce 1 raz 1996

Międzynarodowy Turniej w Giżycku
1 miejsce 3 razy 2005, 2006, 2007

BELKA Kociki w Bytomskiej Lidze Koszykówki Amatorów

V-ce Mistrzowie Polski z Torunia +40 2011

Mecz prolongacyjny Mistrzotw Europy 2009 Kociki-Gwaizdy Wrocławia

RALK Wielokrotni Mistrzowie

RALK Wielokrotni Mistrzowie

RALK Wielokrotni Mistrzowie


Poprawiony: środa, 08 października 2014 10:55
 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn