FILCZEK Szymon urodzony: 2.IV.1993 MOSM Bytom

w strefie śląsko-opolskiej w sezonie 2012/2013.

Mickiewicz ponownie wygrywa

To było przedostanie spotkanie naszych Juniorów Starszych

Przegrywamy po dogrywce

Tak niewiele brakowało by drugi raz pokonać ,,akademików,, z Częstochowy. Wystarczyła chwila nieuwagi Michała Pierścińskiego i goście spod Jasnej Góry doprowadzili do ,,5 kwarty,, Przegraliśmy w dogrywce 10 punktami. Bilans bezpośrednich spotkań mamy niekorzystny, co oznacz VII a nie VI miejsce na Śląsku.W dzisiejszym spotkaniu nasza drużyna zagrała samymi wychowankami. Gdzie był nasz ,,import,, Szczotka, Filczek czy Bujoczek czyżby zakończyli granie w naszym zespole. Mecz z Częstochowa był ostatnim spotkaniem naszej drużyny przed własną publicznością. Kolejne spotkania rozgrywek U-20 w Rudzie Ślaskiej będziemy mogli oglądać za 3-4 lata  (brak w Pogoni roczników 94, 95, 96) jeśli będzie kim grać

Zabrze pokonane

W Finale B nasi zawodnicy pewnie pokonali MKS Zabrze. Rekord punktowy w tym sezonie zaliczył  Robert Łapot, pierwsze punkty w U-20 Dawida Komandzika. 22 stycznia podejmujemy u siebie KU AZS PC Częstochowa

Mecz bez obrony

Nasi zawodnicy doznali pierwszej porażki w Finale A. Pomimo dobrego występu Mateusza Bobrowskiego i Roberta Łapota Pogoń nie potrafiła pokonać ,,Mickiewicza,,. 193 punkty w meczu dwóch drużyn wskazuje na słabą obronę zawodników Pogoni i Mickiewicza. Do zakończenia rozgrywek pozostały cztery spotkania. Najbliższy mecz Pogoni u siebie 15 stycznia, naszym przeciwnikiem będzie MKS Zabrze

Wygrana w Częstochowie

Ostatni mecz w tym roku naszych koszykarzy kończy się zwycięstwem w Częstochowie

Częstochowa Podbita

Przemysław Tomecki w zastępstwie za Marcina Cyrana poprowadził do zwycięstwa zespół Pogoń. Nasi zawodnicy zagrali najmniejszą ilością zawodników (5) jaka jest dopuszczona do rozegrania meczu

Nie odrobilismy strat z Prudnika

Wygrywamy  ostatni mecz w grupie ale nie awansujemy do Finału A. Nie powalczymy już o udział w Mistrzostwach Polski U-20 . Nie wiele brakowało by Smyki z Prudnika przegrali  z nami walkowerem, aż trzech zawodników nie miało ważnych pieczątek lekarski. Do pojedynku przeciwko Pogoni trener Michalak miał do dyspozycji pięciu zawodników a tylu wystarczy by mógł rozpocząć się mecz który o dziwo należał do Smyków dopiero w czwartej kwarcie Pogoń wyszła na prowadzenie. Zwycięstwo 12 punktami to stanowczo za mało - do odrobienia z Prudnika były potrzebne 32 oczka

Koniec marzeń o Finale A ?

Przegraliśmy z KŚ AZS Katowice po raz drugi i to na własnym parkiecie. Wygrana miała nam przybliżyć  szanse awansu do Finału A. Do spotkania przeciwko ,,akademikom,, przystąpiliśmy w najmocniejszym składzie (Łapot, Pierściński Szczotka, Bujoczek, Bobrowski i Filczek) . Pięciopunktowa porażka w Katowicach napawała optymizmem przed rewanżem.  Nie można wygrać meczu słabo broniąc, przegraliśmy wszystkie kwarty. Nasza drużyna zagrała mizerne spotkanie przeciwko drużynie o rok a nawet dwa  młodszej. W najbliższy wtorek gramy z Smykiem Prudnik ,czy ktoś wierzy w to że możemy to spotkanie wygrać + 30 ?

Salesia drugi raz pokonana

W rewanżowym spotkaniu wysoko pokonaliśmy naszych sąsiadów z Świętochłowic.Pierwsze punkty w tym sezonie dla Pogoni zdobyli Sebastian Pustelnik (97( i Bartosz Kozera (98), Bartsz Matuszczak (98) i Tomasz Holecko . Rekord punktowy Mateusza Bobrowskiego (34 pkt w tym 4x3) 4 grudnia gramy u siebie z AZS Katowice, wygrana daje nam realne szanse na awans do Finału A (wystarczy  ostatni mecz w grupie wygrać 1 pkt. z Prudnikiem) Jeśli przegramy z AZS Katowice to wtedy będziemy musieli wygrać z Prudnikiem  +32 pkt.

Porażka w Prudniku

Nie udał się wyjazd naszej drużyny do Prudnika. Przegrana z Smykami zminimalizowała nasze szanse awansu do Finał A  w Śląsko-Opolskiej Lidze. Po pierwszej rundzie Pogoń zajmuje w tabeli trzecie miejsce z bilansem 1 zwycięstwo dwie porażki. Najbliższy mecz naszej drużyny 20 listopada w Świętochłowicach

Nieznacznie przegrywamy w Katowicach

Po bardzo wyrównanym spotkaniu nasza drużyna w ostatnich minutach meczu przegrała na wyjeździe z KS AZS Katowice. W dzisejszym meczu zadebiutował  wypożyczony z MOSM Bytom Szymon Filczek. Kolejne spotkanie Pogoni 6.XI na gorącym terenie w Prudniku

Pierwsza wygrana U-20

Najstarsza kategoria wiekowa  Pogoni U-20 dzisiaj rozegrała  swój pierwszy mecz. Naszym przeciwnikiem był zespół ,,za miedzy,, SLSOS Salesia Świętochłowice. Trener Marcin Cyran do dyspozycji miał dziś 5 zawodników  z rocznika  1993 pozostali gracze Pogoni o wiele.. wiele młodsi. Od początku spotkania liderem zespołu był Robert Łapot, gdy pod koniec trzeciej kwarty Robert ,,złapał,, czwarte przewinienie  wszyscy zaczęliśmy się bać o wynik . Robert Łapot w czwartej kwarcie zagrał rozważnie w obronie i razem z Michałem Pierscińskim , Mateuszem Szczotką, Adamem Bujoczkiem i Mateuszem Bobrowski  dał Pogoni zwycięstwo