13 MKS Strzelce Opolskie 2 3 1 1 68:71 0,96
15 KKS Tarnowskie Góry 2 3 1 1 54:86 0,63
18 MKKS Zagłębie Sosnowiec 2 2 0 2 33:97 0,34

Wydziału Gier i Dyscypliny
Śląskiego Związku Koszykówki
W sprawie weryfikacji rozgrywek młodzików młodszych MU-13
w województwie śląskim w sezonie 2012/2013

W sobotę, 15 czerwca na obiektach Stadionu Śląskiego odbyła się druga edycja turnieju koszykówki ulicznej Silesia Streetball Cup. Młodzicy Pogoni Ruda Sląska  wystawili 2 drużyny które spisały się znakomicie i zajęły pierwsze dwa miejsca w turnieju. Ponadto nasi zawodnicy dostali wyróżnienia indywidualne.

Ostatnie zaległe spotkanie w tym sezonie   rocznika 2000  i młodsi zakończyło się jednopunktową porażką  Pogoni . Mecz z GTK Gliwice prowadził trener Łukasz Celiński gdyż pani trener Katarzyna Rutkowska nie prowadzi już żadnego zespołu w naszym klubie. W klasyfikacji końcowej Pogoń Ruda Śląska zajęła VIII – miejsce

Pogoń Ruda Śląska - MKKS Rybnik 69:76 (19:17, 15:12, 11:21, 24:26 )

Heliński 26, Sokulski 15, Pustelnik 13 (2), Krzymiński 11, Chudzik 2, Kłaczek K. 2

Dziś przegraliśmy  drugi raz w tym sezonie  z MOSM-em Tychy. Nasi chłopcy pomimo porażki zasłużyli na pochwały, zagrali całkiem przyzwoicie dobrze ataku troche gorzej w obronie. Najwięcej problemu mieliśmy z Tyskim Centrem Łukaszem Piotrowskim który zdobył dla swojego zespołu 32 punkty. W Pogoni tradycyjnie najwięcej punktów zdobył Stasiu Heliński (27) .W meczu nie wpadła ani jedna ,,trójka,, Za tydzień kolejny trudny przeciwnik.Na własnym parkiecie zagramy z MKKS Rybnik,, zapraszamy wiernych kibiców do hali MOSiR

Nie wiedzie się naszym chłopcom w finale A. Przegrywamy kolejne spotkania (piąty mecz z rzędu w finale A). W piątek 24 marca przegrywamy w Gliwicach , o porażce znowu decydowała końcówka meczu . W Środę 28 marca rozegraliśmy w Żorach mecz awansem w którym nie podołaliśmy gospodarzom Hawajskim Koszulom. Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy spotkania, najbliższy mecz 5 kwietnia  Pogoń Ruda Śląska rozegra w Tychach

20 marca na parkiecie hali MOSiR w Rudzie Śląskiej spotkały się dwie zaprzyjaźnione drużyny Pogoń i Hawajskie Koszule (razem spędzili obóz zimowy) Biało Niebiescy wygrali pierwszą i czwartą kwartę , w drugiej i trzeciej musieli uznać wyższość gości z Żor. Ostatecznie przegraliśmy całe spotkanie 15-toma punktami. Tradycyjnie najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Stanisław Heliński (27) w HK o jedno oczko więcej zdobył DariuszTomaszewski (28) Na zdjęciu z lewej kapitanowie zespołów w walce o piłę  Stasiek i Darek

MKKS Rybnik – Pogoń Ruda Śląska  112 : 60

Pierwszy mecz Pogoni w Finale A i pierwsza porażka. Znowu zabrakło naszym szczęścia w końcówce meczu. Do gry  po dłuższej przerwie wrócił  Mateusz Sokolski. W dzisiejszym spotkaniu pani trener zaskoczyła kibiców pierwszą piątka (kwartę przegrywamy 7-21) Druga silniejsza piątka musiała się wiele natrudzić aby odrobić straty. W przegranym meczu nie powinno się wyróżniać zawodników, ale moim zdaniem dobrze zagrał Marcel Ruba ( zastanawiam się co go tak rozbawiło w rozmowie z kapitanem drużyny). Po przerwie drużyny stoczyły bardzo wyrównany bój. W końcówce meczu akcje Tymoteusza Jarosza  dały zwycięstwo zawodnikom  trenera  Jagiełki

Po raz pierwszy wszystkim zawodnikom w drużynie udało się zdobyć punkty BRAWO !
Swoje pierwsze historyczne punkty zaliczyli: Bartek Morowiec, Daniel Biały i Grzesiu Pawlica BRAWO !
Drużyna z Jaworzno nie była zbyt wymagającym przeciwnikiem – byli od bas młodsi, słabsi fizycznie i technicznie stad taki a nie inny wynik. Pięć ,,trójeczek,, Tomka Pustelnika BRAWO! Stasiu Heliński w tym zwycięskim meczu był nie tylko kapitanem drużyny ale także trenerem BRAWO … Opiekunem zespołu był kierownik klubu Krzysztof Pustelnik. Teraz dobrze przepracować obóz zimowy i po feriach walczymy z najlepszymi z grupy pierwszej !

7 Lutego w hali MOSiR w Nowym Bytomiu rozegrano Miejski Finał Szkół Podstawowych w koszykówce chłopców . Do wcześniejszych eliminacji zgłosiło się 11 szkół z naszego miasta. Mistrzowie trzech grup zagrali dziś  w wielkim finale. W pierwszym spotkaniu SP 8 pokonało SP 24. W drugim meczu SP 1 zwycięża z  SP 24. Ostatni meczy decydował kto w tym roku zasiądzie na tronie Mistrzowskim . Tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku broniła  szkoła SP 8 z Wirku, SP 1 z Nowego Bytomia w składzie miała więcej trenujących koszykarzy. Właściwie był to mecz SP 1 visa Stasiu Heliński . Gdy ,,Hela,,  zszedł z parkietu na 3 minuty przed końcem meczu za pięć przewinień wiadomo było że to spotkanie wygrają podopieczni Natali Szabatowskiej. Królem strzelców finałów został Stanisław Heliński z SP 8 (67 punktów w tym 8x3) Jutro o godz. 9.00 mecz z Zabrzem

Porywające widowisko w hali MOS – mecz dwóch  liderów i kapitanów drużyn Łukasza  Sołtyska (MOS) i Stanisława Helińskiego (POGOŃ). Od początku do końca mecz trzymał kibiców w napięciu, a ostanie fragmenty meczu to kosz za kosz, przewaga jednego punktu raz na korzyść Katowic raz dla Rudy Śląskiej. W ostatniej minucie meczu szczęście sprzyjało gospodarzom. Allan Delattre zdobywa ważne dwa  punkty dla Katowic, po nich Heliński nie trafia do kosza . Ostanie punkty należą dla  Łukasza Sołtyska który osobistymi  ,,dobija,, , nasz Team.

Młodzicy Młodsi tak samo jak dzień wcześniej kadeci nie poradzili sobie w Dąbrowie Górniczej. Poraz drugi musieliśmy uznać wyższość MKS-u. I pomyśleć że wygraliśmy dwie kwarty (1 i 3) Gdy w czwartej  ostatniej kwarcie doszliśmy przeciwników na 4 punkty pojawiła się nadzieja że to spotkanie można wygrać, jednak tak się nie stało ponownie Chorab wziął ciężar gry na swe barki i doprowadził swoja drużynę do cennego zwycięstwa. Tydzień temu DG przegrała z MOS-em Katowice po dogrywce dziś pierwsze zwycięstwo zaliczył nowy trener MKS-u. W najbliższa środę to my zagramy z MOS-em Katowice będzie to nas trzeci wyjazd w przeciągu tygodnia, oby wygrany

Nie pomogło 40 punktów Stanisława Helisńkiego by pokonać  zabrzański MKS.Trzy kwarty układały się po myśli naszego zespołu. Ostatnią odsłonę meczu rozpoczęliśmy od jednopunktowego prowadzenia. Czwarta kwarta  meczu należała do gospodarzy którzy grali bardziej zespołowo wykorzystując ogromny potencjał  Szymona Janczaka. Jedyny zawodnik w naszym zespole który radził sobie w obronie z Szymonem Janczakiem był o dwie głowy niższy i o  dwa lata i młodszy  Kacper Kłaczek. Nasz obrońca  zbyt wcześniej musiał opuścić parkiet za pięć przewinień. Musimy jak najprędzej zapomnieć o tej porażce bo czeka nas kolejny trudny wyjazd do Dąbrowy Górniczej

Drugie zwycięstwo Pogoni  w tym sezonie nad Zagłębiem Sosnowiec przyszło nader łatwo. Pani trener Katarzyna Rutkowska zaleciła naukę rzucania z półdystansu. Kolejne spotkania naszych chłopców już nie będą takie łatwe. Przed feriami czekają nas mecze z : MKS Zabrze, MKS Dąbrowa Górnicza czy MOS Katowice to nie Sosnowiec

Młodzicy młodsi jako pierwsi po świętach zaczęli swoje rozgrywki i pewnie pokonali na wyjeździe UKS Basket Chorzów 86:22 (2:23, 7:26, 9:16, 4:21)

Czternaste miejsce Pogoni w silnie obsadzonym Turnieju o Puchar Narodów  w Białymstoku
W ostatnich dniach starego roku nasi chłopcy mogli skonfrontować się z silnym ekipami z Europy Wschodniej (Litwa, Estonia i Białoruś)  oraz Polski (TKM Włocławek i Niedźwiadki Przemyśl). Podopieczni Katarzyny Malcharczyk wygrali jedno spotkanie z Homel Białoruś. Trzeba  zaznaczyć  że Pogoń w  grupie  miała Mistrzów pierwszej Edycji Pucharu Narodów Przemyskie Niedźwiadki i co się później okazało Mistrzów drugiej edycji Pucharu Narodów Tartu Estonia. Wyróżnienie w drużynie otrzymał Stanisław Heliński. Turniej w Białymstoku to przede wszystkim wspaniała koszykarska przygoda , i nauka która na pewno nie,, pójdzie w las,,
Każdy uczestnik turnieju otrzymał wspaniałą koszulkę z Gwiazdą NBA Derrick Rose oraz piękny kolorowy Folder z wszystkimi uczestnikami turnieju

Wygrana  naszej drużyny wbrew pozorom nie przyszła łatwo, gdyby nie kontuzja najlepszego strzelca z Tarnowskich Gór mecz na pewno nie skończyłby się wysokim zwycięstwem naszych orłów. Rok 2012 kończymy pozytywnie, oby tak dalej w przyszłym roku. Nie ukrywamy że po cichu liczymy na medal w rozgrywkach U-13 . Kolejny raz Stasiu Heliński zachwycał swoją łatwością w zdobywaniu punktów !

Turniej w Nowym Targu uniemożliwił trenerce Katarzynie Malcherczyk  rozegranie  meczu z MCKiS  Jaworzno. Wyjazd do Jaworzna przełożono na wtorek 1..XII.2012. Nasi zawodnicy nie mieli problemów z pokonaniem przeciwników,  z Jaworzna przywieźli dwa cenne punkty. Był to ostani mecz pierwszej rundy spotkań. Nasza Pogoń w Grupie A zajmuje drugie miejsce. W najbliższy piątek 14 grudnia pierwsza runda rewanżowa. Czeka nas mecz w Tarnowskich Górach

Niestety nasi młodzicy młodsi przegrali po raz drugi w tym sezonie. Tym razem musieli uznać wyższość drużyny z Dąbrowy Górniczej. O porażce w znaczny sposób zadecydowała I kwarta meczu którą przegrali różnicą 13 pkt. w pozostałych kwartach mecz był już wyrównany, co prawda  udało się odrobić 6 pkt. ale to za mało aby odnieść w tym meczu zwycięstwo.

W zimnej hali w Sosnowcu trzeba szybkom biegać aby się rozgrzać . Dziś nasi zawodnicy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Zagłębia Sosnowiec

Młodzicy młodsi po emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatniego gwizdka meczu, pokonali trzecią drużynę na śląsku w tej kategorii wiekowej  z ubiegłego roku  MKS MOS Katowice 79:77 (14:26, 21:10, 26:13, 18:28)

Na zdjęciu najskuteczniejszy zawodnik Pogoni 29 punktów w tym 2x3 Stasiu ,,Hela,, Helinski

Młodzicy młodsi po zaciętym spotkaniu przegrali z zespołem Zabrza 52:64 (13:18, 19:13, 9:20, 11:13). O porażce zadecydowała III kwarta meczu w której nasi młodzi zawodnicy mieli problem z celnością i tą część spotkania przegrali różnicą 11 pkt. MKS Zabrze to drużyna która w ubiegłym sezonie zdobyła mistrzostwo śląska.

Historyczne spotkanie przed własna publicznością nie mogło się inaczej zakończyć jak zwycięstwem naszych koszykarzy Najskuteczniejszym strzelcem  meczu był Tomasz Pustelnik 22 pkt. (najmłodszy zawodnik na parkiecie)

Młodzicy młodsi wygrali na własnym parkiecie z drużyną KKS Tarnowskie Góry. Stasiu Heliński i Tomek Pustelnik wrzucili po dwa razy do kosza za lini 6,75 (trójki)

Dzisiaj w ,,starej hali Pogoni,,  w której to dawno, dawno  temu trenowali wybitni sportowcy - koszykarze, gimnastycy z medalami Olimpijskimi odbyła się niecodzienna uroczystość. W obecności rodziców Prezes klubu KS Pogoń Ruda Śląska  Mikołaj Maślanka pogratulował zawodnikom i trenerce pani Katarzynie Malcharczyk zdobycie pierwszego miejsca w Ogólnopolskich zawodach Orlik Basketmania 2012 !. Wszystkie zgromadzone dzieci otrzymały czekolady i uścisk dłoni Prezesa. Okazały Puchar został przekazany dla klubu gdzie będzie miał zaszczytne miejsce !, Dzieciom pozostaną medale, stroje koszykarskie, plecaki oraz wspaniałe wspomnienia z  pobytu w Zielonej Górze. Następnie obyła się sesja zdjęciowa a po niej  trening

Pierwsze miejsce w Orlik Basketmani to największy sukces młodych koszykarzy z Rudy Śląskiej od kilkunastu lat ! Wczoraj w Zielonej Górze zakończył się drugi Ogólnopolski Finał programu Orlik Basketmania 2012 promowany przez Ministerstwo Sport i PZKosz. Do ,,winnego grodu,, zjechały się najlepsze drużyny z 8 województw, nasz zespół prowadzony prze Katarzynę Malecherczyk wygrał wszystkie spotkania i stanął na najwyższym podium.

Ogromny sukces zanotowali młodzi koszykarze z Rudy Śląskiej. Podopieczni  Katarzyny Malcherczyk po wygraniu rozgrywek powiatowych w Bytomiu, w Finale Wojewódzkim pokonali Żory i zakwalifikowali się do Finału Krajowego. Już w najbliższy piątek maluchy wyjeżdżają na trzy dni do Zielony Góry. Wielka przygoda w ,,Winnym Grodzie,, to nie tylko walka o pierwsze miejsce w Polsce ale także możliwość zobaczenia meczu PLK