W sprawie weryfikacji rozgrywek młodzików starszych MU14

Przegrana na koniec sezonu

MKKS Rybnik  - Pogoń Ruda Śląska  124 : 44

Porażka w Katowicach

Nie udało się naszym zawodnikom wygrać trzeciego meczu z rzędu. Z opóźnieniem przyjechaliśmy do Katowic. Rozgrzewka była krótka, może dlatego przegraliśmy pierwszą kwartę meczu.(19-12) W drugiej kwarcie było zdecydowanie lepiej Tomek Pustelnik ,,trójeczką,, dał znak do walki ( była to jedyna trójka w całym spotkaniu), w tej kwarcie nasz  rozgrywający zdobył 11 punktów.  Odrobiliśmy straty z pierwszej połowy meczu (28-26) . W trzeciej  i czwartej kwarcie większość punktów zdobył Paweł Kołodziej, ale sam ,,Forest,, to za mało na Katowice. Jakub Nowak w trzeciej kwarcie  podkręcił kostkę i nie mógł już pomóc drużynie

Dobra passa trwa

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli na wyjeździe nasi koszykarze. Gdy zobaczyłem rosłych zawodników z GTK-u pomyślałem …ciężko będzie dziś naszym ,,maluchom,,ten mecz wygrać. Pierwsze sekundy i  Kuba Nowak daje znak naszym ,, orzełom,, do ataku  zdobywając pierwsze punkty  za linni 6,75 (w całym meczu Mundek Junior,, rzucił  5 ,,TRÓJEK,, ! - jego rekord w tym sezonie) Kapitan drużyn Paweł Kołodziej swoimi 16 punktami dołożył kolejną ,,cegiełkę,, do zwycięstwa. Słowa uznania dla całej drużyny za walkę i cenne zwycięstwo na wyjeździe. Do zakończenia ligi pozostały już tylko dwa spotkania., z braku czasu nie zdążymy rozegrać meczu w Cieszynie i oddajemy mecz walkowerem

Po czterech porażkacz przyszedł czas na zwycięstwo

Po czterech porażkach z rzędu przyszedł czas na zwycięstwo. Goście z Jaworzna nie byli trudnym rywalem, w pierwszym meczu w Jaworznie nasi wysoko wygrali (+56). Dobre spotkanie w Pogoni rozegrał  Dawid Tabaszewski,  poprawił sobie rekord ligowy  (14 pkt.) Już w środe  zaległy mecz z GTK Gliwice. Liczymy na przedłużenie zwycięskiej passy

Najdotkliwsza porażka

Najdotkliwsza porażka w tym roku spotkała naszych młodzików starszych. Jedynie co udało się obronić w meczu z Dąbrowa Górnicza to  że nie był potrzebny drugi protokół. Sam  mecz zostawiam bez komentarza

Trzecia porażka z rzędu

Tylko druga kwarta należała do naszego zespołu. Pozostałe trzy kwarty wygrali goście z Zabrza i to oni cieszyli się z zwycięstwa. W zespole Pogoni dobre zawodny rozegrał Paweł Kołodziej zdobywca 22 punktów

POWOŁANIE NA KONSULTACJĘ NABOROWĄ
 W dniu 19 stycznia 2013 w Katowicach w sali gimnastycznej ZS Nr 7 przy ul. Witosa 23, odbyła się konsultacja naborową dla kadry wojewódzkiej śląskiego młodzik w koszykówce chłopców rocznika 1999/2000. Trener kadry Jacek Bortliczek miał do dyspozycji 53 zawodników z jedenastu śląskich klubów ( wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach U-14). Nasz klub reprezentowało pięciu zawodników: Kuba Nowak, Patryk Kozłowski, Seweryn Krzymiński, Paweł Kolodziej i z rocz.2000 Stanisław Heliński

Przegrywamy w Wodzisławiu Śląskim

Kolejna porażka w Nowym Roku podopiecznych Łukasza Celińskiego.Następny mecz  Pogoni 21 stycznia godz.17.00.Gramy u siebie z MKS Zabrze

Nowy rok zaczynamy od porażki

Nie udał się rewanż naszym zawodnikom. Drugi raz ulegliśmy MOSM-owi Tychy

Inna Niwa

Kto myślał ze rewanżowy mecz z Niwą Oświęcim będzie spacerkiem dla Pogoni grubo się mylił. To nie ta sama Niwa z którą graliśmy na początku sezonu. W Oświęcimiu wygraliśmy różnica 86 punktów ! Dzisiaj spotkanie było bardzo wyrównane od początku do samego końca. Gdy na tablicy pojawiła się ostania minuta meczu wynik był remisowy i wtedy trafia za ,,trzy punkty,, Jakub Nowak  i po przechwycie zdobywa kolejne dwa punkty. Pięciopunktowa przewaga na parę sekund przed  końcem spotkania dała nam pewność zwycięstwa

Porażka na zakończenie pierwszej rundy

W meczu spotkały się dwie drużyny okupujące środek tabeli. Pierwsza kwarta to dominacja gości z Katowic. W drugiej kwarcie na parkiecie pojawia się Tomek Pustelnik który świetnie rozdaje asysty raz do Patryka  Kozłowskiego innym razem do Stasia Helińskiego. To właśnie dzięki temu duetowi Pogoń odrabia straty z pierwszej kwarty.

Pewne zwycięstwo!

Zawodnicy Pogoni pomimo, że MCKIS Jaworzno w tym sezonie spisuje się słabo, udali się na mecz z pewnymi obawami o końcowy wynik, gdyż borykając się z brakami kadrowymi wyjechali  bez podstawowych zawodników, Patryka Kozłowskiego oraz Dawida Tabaszewskiego, którzy musieli zostać w domu z powodu choroby. W związku z powyższym skład uzupełnili zawodnicy z młodszego rocznika. Jak się jednak okazało obawy były nieuzasadnione i nasi chłopcy pewnie wygrali z gospodarzami tego spotkania

Ogrywamy GTK Gliwic

Zespół GTK Gliwice  do dzisiaj miał taki sam bilans jak Pogoń - 3 zwycięstwa /  5 porażek.
Nasz zespół wygrał trzy kwarty, najlepiej nam szło w trzeciej którą  wygraliśmy z GTK-iem 30-9.Trener Łukasz Celiński dał pograć całej dziesiątce. Dziś na trybunach mieliśmy wyjątkowego kibica. Na mecz syna przyjechał Wojciech Żurawski wychowanek KS Pogoń. Wojciech Żurawski  w ostatnim dziesięcioleciu zaliczył najwięcej zbiórek w PLK  był także uczestnikiem Meczu Gwiazd w 2006 aktualnie gra w pierwszoligowym Ostrowie Wielkopolskim

Ostre lanie w Dąbrowie Gorniczej

Zespół z Dąbrowy Górniczej to główny faworyt do zdobycia Mistrzostwa Śląska w tym sezonie. Naszą porażkę można było z góry  przewidzieć. Nasi przeciwnicy mocno nas zlali a najbardziej Adam Szkriba zdobywca 45 pkt.

FOTKI Z DĄBROWY GÓRNICZEJ

Pokonaliśmy MOSiR Cieszyn

Za oknem zima, pierwszy śnieg w tym roku. Mecz Pogoni z MOSiRem Cieszyn nie należał do łatwych. Po pierwszej połowie meczu  przegrywamy 1 punktem. W  ostatniej kwarcie wyszliśmy na kilkupunktowe prowadzenie , jednak chwila ,,niemocy,, i goście odrabiają straty. Trener Łukasz Celiński bierze czas…. kilka cennych uwag i znowu ,,uciekamy,, przeciwnikom a Ci nie potrafia już nas dogonić . Kuba Nowak znowu przekroczył 30 pkt. Drugim strzelcem Pogoni był Patryk Kozłowski

Wygrana w zaległym meczu

W zaległym spotkaniu  pierwszej  kolejki nasza Pogoń wygrywa na wyjeździe czteroma  punktami z MUKK-iem Pszczyna. Wyjazdowe spotkanie Pogoni w zastępstwie prowadziła trenerka Katarzyna Malcherczyk. Kuba Nowak z badaniami lekarza sportowego mógł zagrać ! W meczu przeciwko Pszczynie filigranowy rozgrywający KSP rzucił rekordowa ilość punktów w tym sezonie ( 33 punkty w 3 kwarty)

Wycieczka do Zabrza

Miał to być  to dla naszej Pogoni bardzo ważny mecz. Jak zwykle nie mieliśmy 12 zawodników..... ale dopuszczalna 10 była. Gdy sędziowie sprawdzali karty okazało się że Kuba Nowak ma nieważne badania lekarskie. Decyzja sędziów była jednoznaczna - mecz odbyć się nie może (9 zawodników). Prawdopodobnie WGiD ŚZkosz przyzna dla Pogoni  walkower 0 : 20 to oznacza że nie dostaniemy punktu za mecz. Dziś w Zabrzu  zamiast meczu o ważne punkty został rozegrany sparing bez Kuby Nowaka, przegraliśmy to spotkanie wysoko. W najbliższa środę gramy zaległy mecz z MUKSem Pszczyna

Druga przegrana na własnym parkieci

Po raz kolejny zabrakło nam warunków fizycznych. Drużyna z Wodzisławia Śląskiego przewyższała nas wzrostem i wiekiem (wszyscy z rocznika 1999). Mecz przegraliśmy w pierwszej  połowie  (29-43) Druga połowa pomimo braku Kuby Nowaka (5 przewinień) zdecydowanie lepsza (31-27). Na wyróżnienie w Pogoni zasługuje Maciek Żurawski. W meczu nie wpadła ani jedna ,,trójka,, Za tydzień kolejne trudne wezwanie – jedziemy do Zabrza

,,Drzemka,, w trzeciej kwarcie

W meczu z MOSM-em Tychy nasz zespół w trzech kwartach (I, II, i IV) toczył wyrównane spotkanie z Tychami. W trzeciej kwarcie  nasi zawodnicy słabo bronili i byli nieskuteczni w ataku co zaowocowało 17 punktową przewagą tyszan i porażką Pogoni . W spotkaniu przeciwko Tychom zabrakło Stasia Helińskiego który średnio na mecz daje kilka punktów. Kolejne spotkanie w poniedziałek 15.października o godz.17.00. Na własnym parkiecie podejmować będziemy Wodzisław Śląski

Sensacja wisiała w powietrzu !

Do końca trzeciej kwarty nasi koszykarze grali świetnie, sensacja wisiała w powietrzu !
(Rybnik faworyt do Mistrzostwa Śląska) To co działało się w ostatniej odsłonie meczu trudno opisać ..niemoc strzelecka, słaba obrona -  Pogoń przegrywa ostatnią kwartę meczu…20 punktami.  W trzeciej kwarcie kontuzji uległ Kuba Nowak, miejmy nadzieje że w kolejnym meczu pierwszy rozgrywający  Pogoni już zagra

Mocne uderzenie Młodzików Starszych w pierwszym meczu nowego sezonu

Tak wysokiego zwycięstwa jeszcze Pogoń nie odniosła w lidze młodzików. Pomimo słabszych warunków fizycznych i młodszego składu podopieczni trenera Łukasza Celińskiego rozgromili na wyjeździe Niwę Oświecim. Najskuteczniejszym strzelcem w Pogoni był Kołodziej (28 punktów)